בניית אתרים וחווית משתמש

בניית אתרים וחווית משתמש

שירותי בניית אתרים היום שונה ממה שהייתה לפני כמה שנים. עם העדכונים האחרונים של גוגל והשמת הדגש על חוויית המשתמש בתוצאות שגוגל מציגה הדבר מחייב למעשה את חברות בניית האתרים לכלול בשירות שלהן טיפול בנושא חוויית המשתמש באתר עוד משלבי בניית האתר. כאשר מבצעים אותן משלבי בניית האתר זה יכול לחסוך גם ללקוח אלפי שקלים שיצטרך לשלם אותם לאחר מכן לאיש מקצוע לביצוע עבודות אלו.

מה זה בכלל חוויית משתמש ולמה הוא חשוב?

חווית משתמש היא בעצם כל אינטראקציה של הגולש עם עמודי האתר וכל המערכת הקשורה בו. כך למשל חווית הגלישה שלו בין עמודי האתר, מהירות הטעינה של העמודים, ממשק העלאת פוסטים אורחים או תגובות, כיצד האתר מונגש, האם האתר מותאם לפלטפורמות גלישה שונות כמו סמארטפונים, טאבלטים ובסופו של דבר ישפיע על הקידום האורגני.

להלן מספר דברים שכדאי לקחת בחשבון בשיפור חווית המשתמש כבר משלבי בניית האתר:

הגדרת הלקוח – הגדירו את הלקוח הפוטנציאלי שלכם. את הפרסונה שלו. מי הוא? בן כמה הוא? במה הוא עוסק? מה הוא מחפש? כיצד הוא יגיע לאתר שלכם? מה הוא יחפש או יקווה למצוא באתר? ועוד. כל דבר, אפילו הפשוט ביותר שאתם יכולים להגדיר אודות הלקוח שלכם – עשו זאת.

רושם ראשוני –כאשר גולש נכנס לאתר שלכם יש לכם חלון של כמה שניות בלבד לעשות עליו רושם ראשוני טוב. מרבית הגולשים עשויים לעזוב תוך 3-4 שניות מהרגע שנכנסים לאתר, אלא אם ירגישו שהם הגיעו למקום הנכון שהם מחפשים. אם העיצוב הגרפי תקין, צבעי האתר אינם צועקים מדי ונעים לו לשהות באתר ובהנחה שהתוכן כתוב טוב ונוח לקרוא אותו זה עשוי להחזיק את הגולש זמן רב יותר באתר, דבר שיתרום גם לקידום האורגני של האתר, גם לשיפור חוויית המשתמש וכמובן גם ליחס המרה יותר גבוה עם הנעת הגולשים לביצוע פעולות נוספות באתר.


לרכישת אחסון אתרים מהיר ואיכותי של חברת יופרס לחצו כאן

קוד קופון 
UP05AGAM


לרכישת אחסון אתרים זול ומהיר איך מקדמים אתר בגוגל לדף ראשון

רכשו 2000 GB אחסון בענן פעם אחת לכל החיים!!

pCloud Premium

ניווט נוח וברור – חלק מהנוחות של המשתמשים באתר תהיה מאופיינת על ידי ניווט נוח ויעיל באתר. הם אינם רוצים לאמץ את העיניים כדי לנווט בין עמודי האתר, בין הקטגוריות ובכל פעם שהם רוצים למצוא סוג מסוים של תוכן.

התאמה רספונסיבית–בימינו, בניית אתרים לא יכולה להתקיים ללא התאמה רספונסיבית. דאגו שהאתר יהיה מותאם רספונסיבית לסמארטפונים וטאבלטים כיוון שאלה מהווים כיום לפחות חצי מכמות הגולשים באינטרנט. תארו לכם משתמש שיגיע לאתר שלכם דרך הטלפון שלו ועל מסך הטלפון הקטן יראה אתר שלא מותאם לאותו מסך? מה שיקרה זה שהוא יברח מהר מאוד מהאתר וכנראה לא יכנס אליו יותר.

לסיכום; כבר משלבי בניית האתר שלכם כדאי לכם לשים דגש עם חברת בניית אתרים שתבנה עבורכם את האתר ולבקש ממנה לטפל במאפיינים השונים הקשורים לחוויית המשתמש באתר. גם אם תצטרכו להוסיף מעט כסף כדי לטפל בנושא הרי שזה נושא קריטי וחיוני ולבטח גם יעלה לכם פחות במסגרת שירותים אלו מאשר לשלם על השירות בנפרד במועד מאוחר יותר.

אולי יעניין אותך גם:

בניית אתר לעסק: למה כדאי לדאוג לכך

דילוג לתוכן